Stuur deze pagina naar:

*
 
*
 
*
 
 
 

Van:

*
 
*
 
 
Verstuur    Annuleer
* Onderdelen met een sterretje moeten verplicht ingevuld worden
OK
Uw email is verstuurd.
Home Contact Foto en video Links Webzorg RSS Nieuws
Mail deze pagina Printen

Gokken

gokkenGokken is iets doen waarvan de uitkomst niet vooraf te voorspellen is en waaraan een risico van winnen of verliezen verbonden is. Denk aan:

  • het kopen van een staatslot
  • het spelen van een kaartspelletje voor geld
  • meedoen aan bingo 
  • naar een casino gaan.

Je zet geld in en hoopt dat je wint.
Kennis, kunde of vaardigheden spelen geen rol.

Een gokkast bestaat uit drie of vier rollen met symbolen, zoals aardbeien, citroenen, sterren. Met één druk op de knop komen de rollen in beweging. Als ze stilstaan, ziet de speler een combinatie van symbolen: bijvoorbeeld één ster en twee citroenen. Elk symbool en elke combinatie van symbolen heeft een kans om voor te komen. Het is dus willekeurig, net als wanneer je met een dobbelsteen gooit. Hoe groot die kans is, ligt vast in de chip.

Degene die op een gokkast speelt, heeft geen enkele invloed op de chip. Dat een gokker door veel op dezelfde gokkast te spelen de kast door kan krijgen en winst kan voorspellen, is onjuist. De chip bepaalt de kans op winst of verlies.

Verslavend?
Ja, vooral geestelijk: een speler kan steeds sterker naar het gokken verlangen.

Steeds meer nodig voor hetzelfde effect?
Ja, de speler is steeds meer tijd en geld aan het gokken kwijt. School, werk, hobby’s en vriendschappen gaan eronder lijden.

Ontwenningsverschijnselen?
Ja: hoofdpijn, vermoeidheid, trillingen of transpireren.

Gevolgen lange termijn?

  • Geldproblemen door steeds weer geld te lenen om door te kunnen spelen.
  • Verwaarlozen van school, studie en/of  werk, omdat de gedachten alleen maar bij de gokkast zijn.
  • Sociale problemen: een gokker verwaarloost zijn familie en vrienden door alleen met de gokkast bezig te zijn.

Doe de Test je gokgevoeligheid of Lees meer >>
Voor vragen of persoonlijk advies kunt u contact opnemen met één van de medewerkers van Verslavingszorg Noord Nederland.

Bron
Folder Je lot in eigen hand  van Jellinek, AGOG en GGZ Nederland
Folder Gokken  van de Jellinek